Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
FORUMPOLICJA.CBA.PL - reaktywacja! Strona Główna FORUMPOLICJA.CBA.PL - reaktywacja!
forum kandydatów do służby w Straży Granicznej, Policji i innych służbach!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto służyć w Straży Granicznej?
Autor Wiadomość
Gveir 

Wysłany: 2016-11-22, 13:52   Czy warto służyć w Straży Granicznej?

Cytat:
Odpowiedź po jakimś 'minietapie' (typu rozmowa, czy testy psycho) najczęściej polega na tym, że jest to jednocześnie zaproszenie na kolejny 'minietap' z konkretna datą. W związku z powyższym nie macie co spodziewać się telefonu z informacją "zdał/a Pan/i, proszę czekać na informację o dalszym postępowaniu' , tylko brak odpowiedzi (listu) przeważnie oznacza przejście do dalszego etapu. Rzadko bo rzadko ale zdarzają się listy wysyłane kilka miesięcy po danym 'minietapie' ale to pewnie najczęściej po wario bo jego wynik po prostu może się spodobać osobie decyzyjnej lub też nie.

Wszystko doskonale rozumiem, panie adminie, tylko mam jedno zastrzeżenie. Mianowicie, w moim skromnym mniemaniu, należałoby wystosować właśnie taki telefon do tych kandydatów, którzy zdali. SG nie jest elitą, więc oczekiwanie jak na przysłowiowych szpilkach, aż ktoś łaskawie odezwie się po kilku miesiącach z informacją, jest ciut niegrzeczne. Są pewne zasady, którymi rządzi się informacja, zarządzanie nią etc. Nikomu czapka z głowy, WRÓĆ! kepi z głowy by nie spadło, myślę, że wielu kandydatów odetchnęłoby z ulgą. Przez ten czas oczekiwania, można zrobić baaaardzo dużo.
Ostatnio zmieniony przez forumpolicja 2016-11-22, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

Ave89 

Wysłany: 2016-11-22, 15:12   

Gveir napisał/a:
Wszystko doskonale rozumiem, panie adminie, tylko mam jedno zastrzeżenie. Mianowicie, w moim skromnym mniemaniu, należałoby wystosować właśnie taki telefon do tych kandydatów, którzy zdali. SG nie jest elitą, więc oczekiwanie jak na przysłowiowych szpilkach, aż ktoś łaskawie odezwie się po kilku miesiącach z informacją, jest ciut niegrzeczne. Są pewne zasady, którymi rządzi się informacja, zarządzanie nią etc. Nikomu czapka z głowy, WRÓĆ! kepi z głowy by nie spadło, myślę, że wielu kandydatów odetchnęłoby z ulgą. Przez ten czas oczekiwania, można zrobić baaaardzo dużo.

Hahahaha :D jakby to ktoś z kadr przeczytał to by się uśmiał :D Sorry ale to Ty starasz się do tej służby, na Twoje miejsce jest przynajmniej kilkunastu chętnych. Nie podoba się, droga wolna. A jak jednak chcesz to czekaj cierpliwie, niczego sam nie przyspieszysz chyba że po II etapie. A oni mają gdzieś samopoczucie kandydatów bo mają ich setki i jakby się tak każdym przejmowali to by nabór trwał dwa lata.

A jak uważasz że SG to nie elita to już Ci radzę odpuścić staranie się o przyjęcie... Dla mnie to będzie honor i duma z noszenia tego munduru, przynależność do formacji, do której wielu chciało się dostać a udało się wybranym.

Gveir 

Wysłany: 2016-11-22, 15:47   

Mylisz elitarność z zwykłym zapotrzebowaniem i generalnie ubożeniem społeczeństwa polskiego, gdzie wydatki są niewspółmierne do zarobków. Niestety jest tak, że w krajach postkomunistycznych nadal panuje przekonanie, iż praca dla rządu, jak zwykli mawiać moi rodzice w budżetówce, jest pracą stabilną. W swoim stwierdzeniu jesteś nieźle zacietrzewiona, bo przyczyna takich hipotez tkwi nie w faktycznej cesze owej formacji, a w wyżej wymienionym zjawisku. Zjawisko, które na Zachodzie jest rzeczą kuriozalną. Sektor prywatny jest tym elitarnym, a każdy kto pracuje na pensji państwowej klepie słodką biedę, ale przyjmują Ci Europejczycy zachodni, iż ktoś musi wykonywać taką pracę. W służbach, administracji. Przykład? Kto idzie do US Army czy USMC? Porównując do szczebla, z jakiego my startujemy. Ludzie bez perspektyw, bez wykształcenia, przeważnie z rodzin biedniejszych. I jest to fakt.
Za West Point trzeba zapłacić i to srogo, z resztą jak za każde studia na uczelni wyższej. Nadal, istnieją dwa światy - Wschód i Zachód. Niestety, pomimo tego, że jesteśmy w Europie, bliżej nam mentalnie, stopą życiową, ekonomią i polityką do wschodu.
Za formacje elitarne mogę uznać rodzime siły specjalne. O służbach specjalnych, zwanych dalej służbami ochrony państwa (przypominam - takimi jest ABW i SKW) nie warto wspominać, bowiem jest to obraz nędzy i rozpaczy. W każdej formacji, czy to SG, WP, CBA, ABW, SKW etc. są grupy, które mają faktyczny status elity, jednak nie da się go przypiąć do całej organizacji. To, że uraziłem Twoje uczucia, hodowane przez lata, wyciągając takie zdanie na wierzch, to jedno. A prawda to drugie.

Ave89 

Wysłany: 2016-11-22, 16:05   

Pracowałam w sektorze prywatnym i nikt mi nie powie że to elita... Chyba że mówimy o właścicielach firm i to takich którzy wyciągają niezłą kasę ze swojego interesu i mają naprawdę spore firmy. Bo chyba nie wmówisz mi że pracownicy korporacji to elita naszego narodu. Naprawdę moim zdaniem powinieneś się poważnie zastanowić czy brnąć w temat SG bo widzę że zdecydowanie bardziej interesuje Cię wojsko. Nie możesz służyć ze względów zdrowotnych to idź na pracownika cywilnego. Ja gdy zostanę przyjęta do SG w życiu nie wrócę do cywila bo mam serdecznie dość ludzkiej pogardy dla czyjejś pracy. Mundur jest jednak bardziej szanowany i budzi respekt a przynajmniej powinien.

PS. Drogi Adminie proponuję założyć jakiś nowy temat w stylu "luźne tematy" i przenieść niektóre wypowiedzi bo na forum robi się bałagan. Piszmy w innym wątku bo ktoś chcąc znaleźć potrzebne informacje będzie musiał się przekopać przez wiele nieinteresujących go wypowiedzi.

dzięki, temat podzielony forumpolicja
Ostatnio zmieniony przez forumpolicja 2016-11-22, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu