Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
FORUMPOLICJA.CBA.PL - reaktywacja! Strona Główna FORUMPOLICJA.CBA.PL - reaktywacja!
forum kandydatów do służby w Straży Granicznej, Policji i innych służbach!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Testy psychologiczne - I etap
Autor Wiadomość
forumpolicja
Administrator

Wysłany: 2016-11-16, 21:28   Testy psychologiczne - I etap

Przykładowa opinia dotycząca testów psychologicznych:

Nie wiem, czy to komukolwiek pomoże, bo chodzi o moją indywidualną cechę charakteru, jaką jest bycie bardzo emocjonalną. Emocje odgrywają w moim życiu dużą rolę, zawsze mi towarzyszą, nie umiem ich wyłączyć. A ponieważ rady były jednoznaczne, czyli: mówić prawdę, na testach odpowiadać zgodnie z prawdą, to właśnie to zrobiłam. Już wtedy przeczuwałam, że to mnie pogrąży, ale chciałam być fair. Łatwo było sobie dodać A do B i pewnie wyszło z tego też, że jestem nerwowa czy np. impulsywna. A kto da broń takiej osobie? No nikt. Jeśli mogę coś poradzić tym, którzy są dopiero przed testami, to radzę, żebyście owszem, odpowiadali zgodnie z prawdą, ale tę jedną cechę charakteru, która nijak nie pasuje do profilu przyszłego Strażnika, po prostu przemilczeli. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujecie, to myślę, że te testy zostaną zdane. To nieprawda, że fałsz od razu zostanie wykryty, wykryta zostanie niekonsekwencja. Więc jeśli od początku założycie, że np. nie jesteście człowiekiem melancholijnym (choć naprawdę tak jest), to trzymajcie się tego małego naciągnięcia rzeczywistości, a wtedy zdacie. Takie jest moje zdanie w tej kwestii.

Gveir 

Wysłany: 2016-12-02, 21:35   

Od siebie dodam tyle, iż nie należy obnosić się z swoim podejściem do życia, światopoglądem, który w znacznej części różni się od konformistycznego wektora pracuj-kupuj. Jakiekolwiek odstępstwo do ogólnie przyjętych norm, które część społeczeństwa może uznać za nienormalne (a jest to kwestią filozoficzne dysputy na temat tego, co jest normalnością), może być źle przyjęte.
Odpadłem na testach psychologicznych prawdopodobnie dlatego, że pokazałem... siebie. Człowieka pozbawionego emocji, nie umiejącego wyrażać uczucia, myślącego jak maszyna. Taką opinię otrzymywałem od wielu psychologów badających mnie w przeszłości. W SG nie potrzebują terminatora ;) Mój pogląd na nienawiść jako źródło czystej energii, którą ludzie źle kierunkują najpewniej został uznany za przejaw odmienności i dziwactwa. Uważajcie na swoją przeszłość. Byłem szczery i przyznałem, że zarówno dziadek od strony mamy, jak i od strony taty byli alkoholikami. Ojca taty nigdy nie poznałem, bowiem zmarł przed moimi narodzinami (z przyczyn niezwiązanych z alkoholizmem), a ojca mamy pochowałem z rodziną w zeszłym roku.
Najprawdopodobniej była to skaza na wizerunku, która przesądziła o wysłaniu do mnie listu odmownego.

Remedium? Kłamać. Nawet w 1% nie być sobą i kłamać.

Ave89 

Wysłany: 2016-12-03, 07:23   

Jakoś wcale nie kłamałam na testach psychologicznych i je zaliczyłam więc to co piszesz to bzdura totalna. W tej robocie trzeba umieć radzić sobie z emocjami, ze stresem. To jest służba gdzie pracuje się z ludźmi i dla ludzi, trzeba mieć też w sobie trochę empatii. Gveir po prostu nie nadajesz się do tej służby, tak jak już wcześniej myślałam. Myślę że w MONie masz większe szanse. Powodzenia!

forumpolicja
Administrator

Wysłany: 2016-12-03, 09:52   

Profil wymagań psychologicznych kandydata do służby w Straży Granicznej można znaleźć w internecie i to na oficjalnych stronach.

Ave89 

Wysłany: 2016-12-03, 11:32   

forumpolicja napisał/a:
Profil wymagań psychologicznych kandydata do służby w Straży Granicznej można znaleźć w internecie i to na oficjalnych stronach.

Zgadza się. Choć przed testami o tym nie wiedziałam i udało się je przejść bez tego.

Odpowiedz do tematu